6 Mart 2009 Cuma

Vadideki gülKriz mağdurlarından Kurtlar Vadisi Pusu dizisi, 3 ay sonra sevenleriyle buluştu, çok da çarpıcı bir giriş yaptı.


Bölümün ilk sahnesinde, "Köşk" tarafından çağırılan Polat Alemdar, tavırları ve yukarda gördüğünüz üzere, tipiyle Abdullah Gül'e benzeyen karakterle görüşmeye gider. Bu görüşmede Cumhurbaşkanı, dizide Ergenekon'u temsil eden örgütlenmenin başı olarak gösterilen İskender Büyük ile Polat'ı barıştırmak ister. İskender Büyük'ün devlete yaptığı hizmetlerin altı çizilir "devletin başı" tarafından.


Gerçekçiliği ile, Ergenekon iddianamesine ilham kaynağı olduğu iddia edilen bir dizi Kurtlar Vadisi. O yüzden palavra deyip geçmeden, bu sahnenin amacını düşünelim.

Senaristlerin bu hamlesi iki şekilde yorumlanabilir:


1) Benim de öngörmüş olduğum gibi, Ergenekon soruşturmasında, devlet tarafından frene basıldığı mesajı veriliyor.


2) Abdullah Gül'ü de derin devletin güdümüne girmiş göstermeleri suretiyle, Zat-ı Şahane 1. Recep Tayyip Erdoğan öne çıkarılıyor senaristler tarafından.


Erdoğan demişken, madem Kurtlar Vadisi'nde bir devlet büyüğü resmedilecekti, bu Başbakan olmalıydı. Polat Alemdar ile yapacakları racon muhabbeti, televizyonculuk tarihine geçer, ratinge rating demezdi..

Share/Save/Bookmark

Hiç yorum yok: