13 Mart 2009 Cuma

Kurt, puslu havayı severHarry Kewell'in 40 dakika sağ stoper oynadığı maçın teknik yorumu yapılmaz. Galatasaray bir halı saha takımı görüntüsündeydi; yürüyecek hali olmayan Nonda'sı, şişman Hasan Şaş'ı, kahraman Harry Kewell'ı ile.. Hani halı sahalarda, iyi topçu gelir, "beyler yorgunum bugün defans oynayacağım" der, arada ileri çıkar şut çeker, aborjinlere karşı stoper oynama tecrübesi olan Kewell, bana o durumu hatırlattı. İşte bu görüntedeki bir takım, Hamburg deplasmanında istediği sonucu aldı, 10 kişi kalmışken üstelik..


Bu şartlar altında böyle bir sonucun nasıl mümkün olduğunu Galatasaraylı olmayan, Galatasaray'ı bilmeyen anlayamaz.

Bilmez ki Galatasaray, krizlerden, zorluklardan güç alır, bu takımın her başarısının altında epik bir hikaye yatar.. Bilmez ki, Maddi sorun, saha içi-dışı olaylar, sakatlıklar gibi sorunlar olmadan küllerinden doğan Zümrüt- ü anka kuşu kanatlanmaz..


Çılgın Galatasaraylıların, Holywood filmi tadındaki koşusuna şahit olanlar, "Ben bu filmi daha önce görmüştüm" hissine kapılıyorlar. Benden söylemesi, bu filmin finali daha heyecanlı, daha dramatik olacak, aman kaçırmayın.
Share/Save/Bookmark

1 yorum:

Gurup Olalim Initiative dedi ki...

sino abi eline saglik, severek okuyoruz!